Xchange by Toyota: Kalite ve Güvenin Adresi

1.091 Gösterim

Otomobiller, son yüzyılda hayatımızın en büyük parçalarından biri haline geldi. Otomotiv endüstrisinin gelişmesiyle birlikte her yıl yeni teknolojilere sahip otomobiller üretilmektedir. Ancak, herkes sıfır otomobil almayı düşünmüyor olabilir. Bu noktada ikinci el araba almaya yönelenlerin yardımına Xchange by Toyota koşuyor!

Sizler için hazırladığımız yazımızda, Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobil markası Toyota tarafından sunulan Xchange by Toyota hizmetinin tam olarak ne olduğunu, 2. el otomobil alımında alışılmış yöntemlere oranla ne tarz farklı özelliklere sahip olduğundan bahsedeceğiz!

Xchange by Toyota Hizmet Vermeye Devam Ediyor!

toyota hilux

Toyota tarafından, markası ve modeli ne olursa olsun tüm araç ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş olan ikinci el araba platformu Xchange by Toyota artık Toyota adresi üzerinden hizmet veriyor! Bu sayede, Toyota müşterileri sadece sıfır araçları değil, ikinci el araçları da bulabiliyor. Yeni otomobil alma sürecinde olan kullanıcılar daha geniş bir araç yelpazesiyle karşılaşıyor ve seçimler daha bilinçli şekilde yapılabiliyor.

Xchange by Toyota’da sadece Toyota otomobil modelleri değil diğer tüm markaların ikinci el araçları da yer alıyor. İkinci el araba satın almak isteyen kişiler sayısız opsiyon sayesinde ihtiyacına uygun otomobili kolaylıkla bulabiliyor.

Güvenli 2. El Araç Ticareti Xchange by Toyota’da

Corolla Sedan

Toyota’nın uzun senelerdir sunduğu kalite anlayışını ikinci el araçlarda da sürdüren Xchange by Toyota projesi, verdiği hizmetler ile güvenli bir ticaret yapılmasını sağlıyor. Farklı marka ve modellerin de yer aldığı geniş araç yelpazesi, araç değerleme ve takas imkanı, ayrıntılı teknik kontrol, garanti, kişiye özel finansal çözümler ve bayi ile görüntülü konuşma kolaylığı sağlanan hizmetlerden sadece birkaçıdır. Her birinin detayı ise şu şekildedir:

 1. Ayrıntılı Teknik Kontrol

 2. İkinci el araç satın alma sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi, yüksek kalite ve güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmaktır. Xchange by Toyota’da tüm araçlar, satışa sunulmadan önce her yönü ile incelenir. Böylelikle teknik kontrolden başarı ile geçen araçlar satışa sunulur.

  Teknik kontrol süreci; aracın motoru, şanzımanı, frenleri, süspansiyonu, direksiyonu ve diğer kritik bileşenlerinin kapsamlı bir şekilde incelenmesini içerir. Her araç, potansiyel problemlerin tespit edilebilmesi için alanında eğitimli ve deneyimli teknisyenlerden oluşan bir ekibe emanet edilir.

 3. Takas ve Nakit Alım Fırsatı

 4. Xchange by Toyota, ikinci el araçlar için takas ve nakit alım seçenekleri ile sunmaktadır. Bu sayede, müşteriler araçlarını yenilemek için ihtiyaç duydukları tüm hizmeti bulabilir. XNakit aracılığıyla sunulan araç değerleme özelliği sayesinde, aracın değeri hızlı bir şekilde öğrenilebilir. Belirlenen bu değer, Xchange by Toyota üzerinden yeni veya ikinci el bir araç satın almak veya takas için kullanılabilir.

 5. 12 Aya Kadar Garanti

 6. İkinci el otomobil satın almak, tasarruf etmek için harika bir yol olsa da bazı riskleri de beraberinde getirir. İkinci el otomobil satın alırken yaşanan en büyük endişelerden biri, aracın güvenilir olup olmayacağı ya da ileride pahalı onarımlar gerektirip gerektirmeyeceğidir.

  İşte bu noktada Xchange by Toyota devreye girerek garanti paketleri ile tüm endişeleri ortadan kaldırıyor. Xchange by Toyota, ikinci el araç modellerinde 6 aydan 12 aya kadar garanti sunarak müşterilerine beklenmedik anlarda karşılaşabilecekleri arızalara karşı korunduklarını bilmenin rahatlığını yaşatıyor.

  Xchange by Toyota ikinci el garanti paketleri; motor, şanzıman, elektrik sistemi, soğutma sistemi ve araçtaki çeşitli diğer bileşenleri kapsıyor. Bu, müşterilerin beklenmedik arızalar karşısında büyük bir tamir faturasıyla karşı karşıya kalmayacaklarından emin olabilecekleri anlamına geliyor.

 7. Kişiye Özel Finansal Çözümler

 8. Xchange by Toyota, kişiye özel sunduğu finansal çözümlerle de dikkat çekiyor. Bu sayede, ikinci el araba satın almak isteyenler finansman ihtiyaçları en iyi şekilde sonuca ulaşıyor. Bu çözümler, müşterilerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun olarak özelleştirilebiliyor. İster aracınızı finanse etmek ister nakit ödemek veya her ikisini bir arada kullanmak isteyin, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun finansman seçeneğini bulmanız Xchange by Toyota’da mümkün!

 9. 2.El Dijital Bayi ile Görüntülü Konuşma İmkanı

İkinci el araba satın almanın stresli ve zaman alıcı bir süreç olmasının önüne geçmek için 2. El Dijital Bayi ile görüntülü sohbet kolaylığı da sunuluyor. 2. el otomobil seçeneklerini evinizin rahatlığında keşfetmenize olanak tanıyan görüntülü konuşma opsiyonu sayesinde aklınıza gelebilecek her türlü sorunun yanıtını alabilir, araçların sahip olduğu özellikleri ve kondisyonlarını zahmete girmeden öğrenebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse; Xchange by Toyota’nın müşteri odaklı hizmet anlayışı, müşterilerin ikinci el araç alım süreçlerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. XNakit aracılığıyla araç değerleme, takas veya nakit alım işlemlerini gerçekleştirmek, 12 aya kadar garanti sağlamak, kişiye özel finansal çözümler sunmak ve 2.El Dijital Bayi aracılığıyla müşterilerle görüntülü konuşma kolaylığı sağlamak, müşterilerin araç alım sürecinde karşılaşabilecekleri her türlü sorunun önüne geçmek için oluşturulmuş hizmetlerdir.

Siz de ikinci el otomobil almayı düşünüyorsanız Xchange by Toyota’yı ziyaret edebilirsiniz!